خانه / اخبار / خبر انتشار کتاب «چشم های یلدا» در سایت خبرگزاری ایسنا

خبر انتشار کتاب «چشم های یلدا» در سایت خبرگزاری ایسنا

 

  •  سه‌شنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۳۲
  •  دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  •  کد خبر: ۹۶۱۱۰۳۰۱۴۶۳

انتشار رمان «چشم‌های یلدا»

چشم‌های یلدا

 

 

کتاب «چشم‌های یلدا و کلمه – کلید جهان هولوگرافیک» نوشته آرش آذرپیک، هنگامه اهورا و نیلوفر مسیح منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب که رمانی دوجلدی درباره مکتب فلسفی – ادبی اصالت کلمه (عریانیسم) معرفی شده در ۴۱۱ صفحه جلد اول و ۴۹۸ صفحه جلد دوم با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۴ هزار تومان در نشر روزگار راهی بازار شده است.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم: این کتاب در آغاز تنها قرار بود مانیفستی جامع باشد از آرا و نظریه‌های بنیان‌گذار و تئوریسین مکتب اصالت کلمه – آرش آذرپیک – اما به درخواست دو تن از شاگردانش یعنی نیلوفر مسیح و هنگامه اهورا به صورت دو داستان پیوسته و یا رمانی دوپاره درآمد.

ریشه فلسفه و ادبیات کلمه‌گرا نگرشی‌ است الهام‌گرفته از معجزه کلمه‌محور هستی‌بخش یکتا یعنی قرآن کریم و براساس طرح کرسی‌های نظریه‌پردازی، جنبش نرم‌افزاری و دیدگاه اسلامی – ایرانی کردن علوم انسانی پایه‌گذاری شده و بیش از یک دهه است که به جهان اندیشه و ادبیات معرفی و در زمینه آن چندین کتاب، رساله و پایان‌نامه چاپ شده و آثار و مقالات بی‌شماری نیز در نشریات انتشار یافته است.

همچنین در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «چشم‌های یلدا» رمانی‌ است جذاب که در آن فلسفه و ادبیات کلمه‌گرا تشریح شده و بی‌گمان اگر خوانش آن با ارتباط بی‌واسطه باشد نظرگاه مخاطب را به جهان، انسان، زبان و ادبیات به گونه‌ای همه‌جانبه‌ دگرگون خواهد کرد.

درباره ی هنگامه اهورا

شاعر و داستان نویسِ عریانیست، عضو مکتب اصالت کلمه و دایره ی مطالعاتی قلم، مسئول روابط عمومی اصالت کلمه و دانش آموخته ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی

همچنین ببینید

نقد منتقد و فعال فرهنگی بزرگوار، جناب آقای ح. مولایی فر با عنوان «بازگشت دوشیزگان عشق با نگرشی نو به سرزمین غزل در ادب پارسی معاصر» بر کتاب «دوشیزه به عشق باز می گردد» به قلم حضرت استاد آرش آذرپیک در روزنامه ی باختر، در سه شماره ی پیاپی ۲۵، ۲۶ و ۲۹ دی ماه ۹۷

منتقد و فعال فرهنگی بزرگوار _جناب آقای ح. مولایی فر_ بر جلد اول کتاب «چشم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *