خانه / درباره ی ما

درباره ی ما

به نام خداوند بی­ چون که هو الاول والاخر و الظاهر و الباطن و هو بکل شیء علیم…

و اما بعد،

این سایت که زیر نظر مؤسسه­ ی هنری قلم سبز مرصاد با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با شماره پروانه ۱۲/۹۵/۱۸۳۷ فعالیت می­ کند به پیشنهاد جمعی از هواداران و شاگردان جناب استاد آرش آذرپیک -بنیان­ گذار مکتب فلسفی- ادبی اصالت کلمه (Orianism)- با آغاز دهه­ ی ۹۰ راه اندازی شد که تریبون رسمی این جریان و کانونی جهانی­ ست برای انتشار اندیشه­ ها و آرای فلسفی- ادبی و ثبت و پژواک بی­واسطه­ ی متون نگرشی و نگارشی استاد، به ویژه دکترین جاویدانشان مکتب ادبی اصالت کلمه (Orianism) و شرح و نقدهایی که بر آن شده. هم­ چنین خانه­ ای برای انعکاس آثار و نظرات یاران و خانواده­ ی مکتبی ایشان در زمینه­ ی فلسفه، حقوق و ادبیات کلمه گرا… و هر گونه نقطه نظر، پیشنهاد و انتقادی به اطلاعشان خواهد رسید.

باید خاطرنشان کرد از مدت­ها پیش و از آغاز زایش این مکتب افرادی ناشناس به قصد ضربه زدن و آلوده کردن فضای این جنبش فلسفی- ادبی، نام جناب استاد آذرپیک را بدون اطلاع و اجازه­ ی ایشان پای برخی از بیانیه ­ها و اعلامیه­ های سیاسی آورده و در بسیاری از محافل و سایت­ های غیرادبی، به عناوین مختلف با جعل امضای استاد و برخی از یاران مکتبی حرکت­ هایی ناشایست و مشکوک انجام گرفته است.

مکتب اصالت کلمه (Orianism) فقط و فقط یک جنبش فلسفی- ادبی است. ما اعضای مکتب اصالت کلمه عضو هیچ جناح و رویکرد سیاسی نبوده، نیستیم و نخواهیم بود چرا که به قول سهراب سپهری: «جای مردان سیاست بنشانیم درخت، که هوا تازه شود.»

ما تنها در راستای فرهنگ و فرهنگ و فرهنگ فعالیت می­ کنیم و لاغیر و از هر گونه نقد و مخالفت علمی و آکادمیک با نگرش ­های مکتب اصالت کلمه در همه ­ی زمینه ­ها با آغوشی باز استقبال می­ کنیم.

هر گونه اظهارنظر در مورد استاد آرش آذرپیک خارج از دیدگاه‌های این سایت از نظر ایشان و ما یاران مکتبی، پیشاپیش محکوم و زاییده‌ی ذهن و پندار غرض­ ورزانه است.

«از خدا جوییم توفیق ادب»

 

با سپاس: هنگامه اهورا

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *