خانه / اخبار / نامه‌ی سرگشاده‌ی فرزندان مکتب اصالت کلمه«در محکومیت طالبانیسم غربی-مسیحی»

نامه‌ی سرگشاده‌ی فرزندان مکتب اصالت کلمه«در محکومیت طالبانیسم غربی-مسیحی»

یک روز دیوانه‌ای موهوم به نام بن لادن تصمیم گرفت، تمدن نونهال غرب را نابود کند، اوج قدرتش را به کار بست، سرانجام توانست یک ساختمان را در ایالات متحده تخریب کند.

برآیند و فرجام این جنون افسارگسیخته چه بود؟

جز آنکه بهانه‌ای به دست همجنسانش در جبهه‌ی مقابل داد، تا به خاطر یک دستمال تمام بازار قیصریه را به آتش بکشند.

امروز عفریته‌گانی از آن عشیره هزار فرقه و هزار فتنه، عزم علیل خویش را ابلهانه جزم کردند برای نابود ساختن تمدن لایزال و دیرسال اسلام.

برآیند و فرجام این جنون افسارگسیخته چه بود؟

در آتش سوزاندن کتاب مقدسی که هدیه‌ی آسمانی آن یگانه‌ی جاودانه است به مخلوقی که وی را معشوق خویش خوانده است.

و شاید، حافظ بی‌پایان قرآن، قرنها پیش پاسخ این اهانت حماقت‌آمیز را داده باشد که:

ای مگس عرصه‌ی سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

در هر صورت نه بن‌لادنیسم نماینده و نماد پیروان قرآن و جهان اسلام است، نه این القاعده‌ی نوظهور غربی- مسیحی نماینده و نماد جهان مسیحیت و غرب. نه تخریب آن دوقلوهای سنگی، به قیمت قتل چندین انسان بی‌گناه، را شعور تاریخی انسان برمی‌تابد.

و نه بدتر و نابخردانه‌تر از آن، توهین به کتاب مقدسی که ناموس فکری- قلبی میلیاردها انسان، در گذشته، حال و آینده بوده است و خواهد بود.

مقدس نامه‌ای که در همین لحظه بر زمین بیش از یک و نیم میلیارد انسان، در گوشه به گوشه‌ی جهان، با این باور داشت که:

نام احمد، نام جمله انبیاست

چونکه صد آمد، نود هم پیش ماست

بدون طهارت و ارادت درون و برون حتی به یک کلمه از آن دست نمی‌زنند. کتاب آسمان باوری که سرشار است از نامهای آسمان محوری همانند: مریم مقدس، موسی کلیم‌ا…، عیسی مسیح، روح‌القدس و … .

کتاب مقدسی که آنقدر برای مقام و نام قلم و کلمه اعتبار و احترام قائل است که پروردگارش به آن سوگند می‌خورد، و آنچنان اهالی آئین مسیح، آئین موسی و آئین زردشت را عاشقانه می‌نگرد که بنام کلمه و قلم آنها را «اهل کتاب» می‌خواند و می‌داند، «کتاب»، چه کلمه مقدسی! چه کلمه‌ی دیوگریز، فرشته‌خیز و پلشتی گریزی. در زمانه‌ی غبارآلود کنونی که سپاهیان تردامن اهرامن در جامه‌ی فرقه‌های افراطی- انحطاطی غالباً نوظهور، کوره‌های انسان سوزی را مبدل به میادین قرآن‌سوزی کرده‌اند، بیشتر از هر زمان دیگر بایسته و شایسته است که ادیان اصیل و مقدس توحیدی هوشیارانه، دانشورانه و عاشقانه در راستای هم‌گرایی و هم افزایی بیش از پیش گام بردارند.

ما فرزندان سرزمین «ن و القلم» در مکتب جهانشمول اصالت کلمه « oryanism » هم بغض و هم‌صدا با تمام اهالی سرزمین عشق، شور و شعور و معرفت، کلمه و کتاب این اقدام بی‌شرمانه و مزورانه‌ی غیراخلاقی و غیرانسانی را به شدت محکوم می‌نماییم و مصرانه خواستار واکنش و برخورد صریح و قاطعانه‌ی سازمان ملل متحد، ایالات متحده‌ی آمریکا، بویژه کلیسای واتیکان هستیم.

 « کانون ادبی عریان‌نویسان ایران »

درباره ی هنگامه اهورا

شاعر و داستان نویسِ عریانیست، عضو مکتب اصالت کلمه و دایره ی مطالعاتی قلم، مسئول روابط عمومی اصالت کلمه و دانش آموخته ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی

همچنین ببینید

چاپ مقاله ی «بررسی مفهوم پدیدار از نگاه مکتب اصالت کلمه» به قلم جناب استاد آرش آذرپیک و بانو نیلوفر مسیح در نشریه ی علمی (نقد زبانی و ادبی) رخسار زبان/ سال دوم، شماره ی ششم و هفتم، پاییز و زمستان ۹۷، صفحه ی ۵

  برای دریافت فایل پی دی اف این مقاله در سایت رخسار زبان کلیک کنید. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *