خانه / اخبار / بیانیه ی بانو نیلوفر مسیح به مناسبت هفدهمین زادانه ی مکتب اصالت کلمه (عریانیسم)

بیانیه ی بانو نیلوفر مسیح به مناسبت هفدهمین زادانه ی مکتب اصالت کلمه (عریانیسم)

پیشکش به انسان های آزاد، اندیشه های آزاد

 

 

✅ مخاطب این پیام خودآگاه جمعی بشر است
✅ این یک بیانیه است
✅ زمان: هفدهمین سالروز ظهور و بروز مکتب اصالت کلمه
✅ مکان: اذهان گاه آگاه و گاه ناآگاه بشر

 

«زمین دریاهایش خشک شد

دل اهالی برای موج و توفان تنگ شده بود
پس عریانیسم متولد شد…»

 

با سلام و درود، بنده نیلوفر مسیح، عضو مکتب جهانشمول اصالت کلمه، هفدهمین سالروز بزرگداشت تولد مکتب اصالت کلمه را خدمت امپراتور واژه های جهان _جناب استاد آرش آذرپیک_ و تمام قلب هایی که حقیقت های عمیق را عاشقانه باور دارند، تبریک و تهنیت و شاد باش عرض می کنم. امید که چرخ نیلوفری بر مدار عصر عریانیسم بگردد و بگردد و بگردد تا در فراخنای ذهن و خودآگاه و ناخودآگاه جمعی بشر بر جریده ی عالم ثبت و ضبط شود.

اینجانب نیلوفر مسیح در هفدهمین سالروز بزرگداشت مکتب اصالت کلمه به ادبیات و فلسفه ایران زمین که نه!! به ادبیات و فلسفه جهان که نه!! به ادبیات و فلسفه هستی که بر مبنای تعقل عمیق و تعشق عمیق و تخیل عمیق شکل گرفته و خواهد گرفت ، اعلام می دارم که عصر عریانیسم و بازگشت به اصالت های فرارو هفده سال است که آغاز شده و خداوند را شاکرم که نصف بیشتر این زمان را در خدمت این تفکر و نگرش ادبی_فلسفی بزرگ و جهانشمول بوده ام.

 

ما آمده ایم تا هیچ نگرشی افراط گرایانه و انحصار طلبانه ابعاد حقیقت عمیق در هستی را محصور و محدود ننمایند.

ما آمده ایم تا نگرش های واسطه ساز و محدود کننده ی زنانگی و مردانگی به جایگاه حقیقی خود بازگشته و در برابر صفات انسانی سر تسلیم فرود بیاورند .صفات مردانه و زنانه بی گمان در خدمت انسانیت متعالی پرورش دهنده و زایشگر خوبی ها هستند اما آنگاه که واسطه و هدف شوند مخرب و ویرانگر می باشند.

ما آمده ایم تا در آیینه ارتباط بی واسطه با همه چیز ، شناخت و درک متعالی به دور از افتادن در دامچاله تضاد و تقابل گرایی و مطلق نگری اتفاق افتد.

ما آمده ایم تا خودآگاه جمعی بشر از آثار مخرب نگرش های اومانیستی مطلق نگر، امپریالیستی انحصار طلب و روانشناختی که روح انسان را کالا و شئ فرض می کند، فراروی کرده تا دریچه هایی از انسانیت متعالی و تعشق و تعقل عمیق بر بشر گشوده و متجلی شود.

ما آمده ایم چه کلاهها را از سر بردارید چه باد آنها را با خود ببرد، چه برخیزید و چه لجاجت خواهانه در مرداب منیت های کاذب بخسپید، چه دست تکان دهید از دور و چه بخردانه از عصر عریانیسم گفتمان کنید،
ما آمده ایم چون ضرورت وجودی بشر ایجاب می کند که باشیم تا تناروح انسان در عصر پست مدرنیسم از منجلاب بی معنایی و تهی بودگی و نسبیت زدگی به در آید و انسان شکوفا شود .
پس با تمام توان در گوش های نسبیت زده ی تاریخ فریاد می زنیم” به نام روح انسان ، کلمه، عصر پست مدرنیزم تمام شده است و اکنون در عصر عریانیسم ( تجلی،آشکار شدگی، بروز ) نفس می کشیم. و از این به بعد فقط با نعش پست مدرنیسم بر خیابان های بی معنایی و نسبیت زدگی رو به رو هستیم.

 

 

#نیلوفر مسیح
#اندیشکده ی کلمه گرایان ایران
#مکتب اصالت کلمه

درباره ی هنگامه اهورا

شاعر و داستان نویسِ عریانیست، عضو مکتب اصالت کلمه و دایره ی مطالعاتی قلم، مسئول روابط عمومی اصالت کلمه و دانش آموخته ی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی

همچنین ببینید

معرفی کتاب جنجال برانگیز «و آن گاه شیخ اشراق عاشق می شود» به قلم امپراتور واژه های جهان، آغازگر جنبش ادبی ۱۴۰۰ (عریانیسم)، عالیجناب آرش آذرپیک

  🔸 «و آنگاه شیخ اشراق عاشق می‌شود» دفتر فراشعرانه های امپراتور واژه‌های جهان، آغازگر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *